Nasze podejście do zrównoważonego rozwoju

Potrzeba realnej zmiany

Nieruchomości odgrywają kluczową rolę w naszym miejskim życiu – budynki są miejscem, w których żyjemy, pracujemy i spędzamy wolny czas.

Przyspieszająca urbanizacja powoduje potrzebę budowy nowych obiektów i optymalizacji istniejących nieruchomości. Kluczowe jest jednak to, aby robić to we właściwy sposób.

Wraz z ewolucją miast pojawiają się liczne problemy. Nieruchomości odpowiadają za 37%. światowych emisji dwutlenku węgla, narażając tym samym przyszłe pokolenia na niebezpieczeństwo. Ponadto, właściciele budynków często traktują je jedynie jako aktywa, pomijając rzeczywiste potrzeby osób, które z nich korzystają..

Zrównoważony rozwój jako integralna część naszych inwestycji

Nasza szeroka wiedza i umiejętności w zakresie skalowania rozwiązań pozwalają nam identyfikować obszary, w których możemy wywrzeć największy wpływ. W tym celu opracowaliśmy model operacyjny, który integruje zasady ESG z procesem inwestycyjnym, rozwojowym i zarządzaniem aktywami. Obejmuje on nasz cel i wizję zrównoważonego rozwoju, które przekładają się na zdefiniowane wskaźniki, zapewniając klarowne wytyczne i metody wspierające podejmowanie decyzji podczas całego procesu, związanego z nabywaniem i posiadaniem aktywów. W jego skład wchodzą:

Analiza zrównoważonego rozwoju (SDD), która obejmuje obowiązkową analizę zrównoważonego rozwoju przeprowadzaną dla każdej inwestycji, w tym szczegółową ocenę ryzyk ESG i możliwości tworzenia wartości.

Standard Wydajności Zrównoważonego Rozwoju  (SDPS): W przypadku nowych budynków i modernizacji opracowaliśmy szczegółowe wytyczne oraz określiliśmy wymagania i priorytety dotyczące zrównoważonego projektowania budynków. Projekt musi być zgodny z systemami certyfikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, posiadać co najmniej certyfikat LEED Gold, BREEAM Very Good lub DGNB Gold oraz ocenę cyklu życia na etapie projektowania (LCA).

Plany Działań Zrównoważonego Rozwoju dla Istniejących Aktywów (SAPSA) określają szczegółowe wytyczne dotyczące istniejących budynków, oparte na naszej strategii dekarbonizacji oraz podejściu do spełniania standardów związanych z raportowaniem ESG.

Dekarbonizacja nieruchomości

Pilnie potrzebujemy skuteczniejszych metod budowy i eksploatacji budynków. Dlatego Nrep angażuje się w działania zmierzające do przyspieszania transformacji sektora w kierunku neutralności węglowej. Oferujemy praktyczne i skalowalne rozwiązania, mające na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Niedawno dołączyliśmy do pilotażowego programu inicjatywy Science Based Target dla sektora budowlanego, którego celem jest wsparcie SBTi w tworzeniu naukowej metodologii wyznaczania i weryfikacji celów oraz sposobów redukcji emisji dwutlenku węgla, które są zgodne z limitem 1,5°C wynikającym z Porozumienia Paryskiego..

Dostosowujemy nasze cele w zakresie dekarbonizacji do wytycznych Science-Based Targets Building Sector, przeczytaj więcej o tym procesie.

Wyznaczanie celów zgodnych z naukową wiedzą o klimacie jest dla firm sposobem na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych, a zobowiązanie do osiągnięcia tych celów stanowi kluczowy krok w tym procesie. SBTi wpisuje się w cele Porozumienia Paryskiego, dążąc do ograniczenia globalnego ocieplenia do 1,5°C powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej.

Nrep przedstawi swoje cele SBTi do walidacji, gdy SBTi opublikuje nowe wytyczne. Zgodnie z wymogami SBTi, Nrep wykorzystuje ścieżki redukcji EU Carbon Real Estate Monitor (CRREM) w celu osiągnięcia zerowej emisji operacyjnej netto.

Szczegóły przedstawiamy w naszej Polityce Dekarbonizacji, a postępy opisujemy w naszym corocznym raporcie Impact.

Raport wpływu 2023

 

Jako członek Urban Partners nasze roczne postępy w zakresie ESG są przedstawiane w ramach raportu Impact Urban Partners.

Raport ten ukazuje nasze wspólne wysiłki na rzecz wywierania istotnego i trwałego wpływu na lokalne społeczności, środowisko oraz całe społeczeństwo.

Earth Shots wyznaczają naszą drogę ku przyszłości

Projekty Earth Shots w obszarze logistyki i mieszkalnictwa badają nowe metody budowy bardziej zrównoważonych budynków, charakteryzujących się znacznie niższym operacyjnym i wbudowanym śladem węglowym. Nazwa Earth Shots pochodzi od terminu „moonshot” – oznaczającego ambitny i przełomowy projekt, który jednak nie gwarantuje krótkoterminowych korzyści.

Celem projektów jest przetestowanie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą nam lepiej zrozumieć proces dekarbonizacji w nieruchomościach. Zdobyta w ten sposób wiedza będzie mogła zostać zastosowana w naszym szerokim portfolio.

Przekształcanie naszych aktywów z myślą o przyszłości

 

Emisyjność wielu budynków z portfolio Nrep można znacząco poprawić.

Oceny top-down obecnego portfela Nrep pokazują, że realizacja naszego zobowiązania zgodnego z wytycznymi SBTi, wymagać będzie znacznych inwestycji w transformację ponad 300 aktywów. Bezpośrednie korzyści z inwestycji typu brown-to-green, takie jak niższe rachunki za energię, prowadzą do oszczędności dla najemców, jednak długoterminowa perspektywa ujawnia dodatkowe profity.

Niższe koszty finansowania, które umożliwi dostosowanie do unijnej taksonomii, większy nacisk kredytodawców na zerową emisję netto oraz łatwiejszy dostęp do funduszy typu brown-to-green to tylko kilka z nich. Ponadto, bardziej zrównoważone budynki przyciągają najemców typu blue-chip, zaangażowanych w osiągnięcie zerowej emisji netto. W przypadku sprzedaży takie aktywa będą również osiągały wyższą cenę.

Rozwiązania, które wspierają ludzi

W branży nieruchomości tworzymy rozwiązania, które koncentrują się na klientach, eliminowaniu problemów i dostarczaniu wartości mieszkańcom. Propozycje Nrep są różnorodne, ponieważ odpowiadają na odmienne problemy i zaspokajają rozmaite potrzeby. Jednak w centrum wszystkich naszych działań znajduje się dogłębne zrozumienie i zaspokojenie potrzeb klientów, których traktujemy jako pełnoprawnych użytkowników z ich unikalnymi oczekiwaniami, a nie tylko jako osoby wynajmujące nieruchomości.

Noli Studios

Elastyczna przestrzeń życiowa dla nowoczesnych mieszkańców miast