LOGI­CENTERS

Umożliwiamy efektywną logistykę

Aby społeczeństwo mogło funkcjonować i rozwijać się, niezbędna jest sprawna logistyka. Logicenters zaspokajaja potrzeby operatorów logistycznych w zakresie elastyczności i rozwoju, oferując wysokiej jakości obiekty w najlepszych lokalizacjach w krajach nordyckich.

Jako największy dostawca nowoczesnych nieruchomości logistycznych w krajach nordyckich, Logicenters opracowało elastyczne plany najmu i korzystne rozwiązania finansowe. Spółka ułatwiaja znalezienie optymalnych lokalizacji, a klienci cieszą się z nowoczesnych parametrów budynków i sprawnego procesu rozwoju. Wśród klientów znajdują się światowej klasy operatorzy logistyczni, jak DHL czy Kuehne & Nagel, firmy e-commerce jak Zalando i Amazon oraz sprzedawcy detaliczni jak FoodService Denmark czy Axfood.

W czołówce zrównoważonego rozwoju

Logicenters wywiera pozytywny wpływ na infrastrukturę logistyczną poprzez tworzenie nowoczesnych nieruchomości, dzięki którym procesy są bardziej dynamiczne i zapewniają krótszy czas transportu, zmniejszenie zużycia energii w budynkach i pozwalają na wykorzystanie pionierskich metod produkcji energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych.

Dachowe systemy solarne są ważną częścią zaangażowania Logicenters w zrównoważony rozwój, a całkowita produkcja energii elektrycznej z zainstalowanych lub będących w budowie systemów wynosi 260.000 MWh. Obiekt Logicenters w Borås będzie zaopatrzony w największy dachowy system solarny dotychczas zastosowany w krajach nordyckich, o wielkości dziewięciu boisk piłkarskich i mocy 5 MW.

Logicenters certyfikuje wszystkie budynki zgodnie z BREEAM. Prowadzone są badania środowiska w celu zapewnienia bioróżnorodności, a co równie ważne, nie zapominamy o pracownikach naszych najemców i intensywnie pracujemy nad poprawą środowiska, w którym wykonują swoje obowiązki.