O NAS

ULEPSZAMY NIERUCHOMOŚCI

Nieruchomości mają głęboki wpływ na nasze życie – przecież 90% czasu spędzamy w budynkach! Jednocześnie są one w epicentrum wyzwań, z którymi muszą się dziś mierzyć społeczności, takich jak urbanizacja i zmiany klimatyczne. Niestety nieruchomości traktuje się często wyłącznie w kategorii zasobów majątkowych, ignorując perspektywę użytkowników i wymiar społeczny. W rezultacie przez dziesiątki lat brakowało innowacyjnego podejścia do nieruchomości uwzględniającego szerszy kontekst ich funkcjonowania i użytkowania, co dziś niewątpliwie przekłada się na konieczność poszukiwania i wdrażania rozwiązań istotnych zarówno z perspektywy użytkowników nieruchomości, otaczającego społeczeństwa, a także środowiska.

JAK ZMIENIAMY BRANŻĘ NIERUCHOMOŚCI

NA CZELE ZMIAN

NREP bazuje na prostym stwierdzeniu, że nieruchomości, które postrzegamy jako największą kategorię produktów na świecie, są gotowe na zmiany. Pracujemy nad wprowadzeniem tych zmian z korzyścią dla klientów, społeczności i miast.

Od wielu lat NREP jest pionierem zrównoważonego rozwoju w branży nieruchomości. Zanim upcykling stał się obowiązującym trendem, postawiliśmy pierwszy na świecie budynek, zbudowany w stu procentach z odzyskanego betonu – a obecnie pracujemy nad pierwszym projektem wielkoskalowej nieruchomości, która spełnia wszystkie 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Zbudowaliśmy też największy w krajach nordyckich dachowy system solarny, a nasza nowatorska głębinowa studnia geotermalna pozwala zaoszczędzić 95% CO2, ogrzewając duże centrum logistyczne.

NREP powstał w 2005 roku. Dziś jesteśmy postrzegani jako wiodący inwestor i innowator w sektorze nieruchomości w krajach nordyckich. Wierzymy w długofalowe cele oparte na wartościach i holistycznie podchodzimy do inwestycji, budowy i użytkowania naszych nieruchomości, zawsze biorąc pod uwagę perspektywę użytkownika.

0

multidyscyplinarnych specjalistów

0+

inwestycji w nieruchomości

0

miliardów euro w naszych aktywach

0

miliony mkw. naszych powierzchni

0

inwestycji w nieruchomości w 2020

  • „Moją ambicją jest, abyśmy mogli inspirować i pokazywać inną drogę rozwoju. Współpracując ze wszystkimi naszymi interesariuszami, chcemy tworzyć rozwiązania, które są lepsze dla świata.”

    Claus Mathisen, CEO

PRYWATNA WŁASNOŚĆ Z UDZIAŁEM NOVO HOLDINGS

Głównym właścicielem NERP jest spółka Novo Holdings, w 100 proc. zależna od Novo Nordisk Foundation jednej z największych fundacji charytatywnych na świecie. Poza inwestycją w udziały NREP, Novo wraz z funduszami emerytalnymi i innymi inwestorami instytucjonalnymi inwestuje także w projekty NREP.

Zarząd NREP kierowany przez CEO Clausa Mathisena. Na czele rady dyrektorów stoi Mikkel Bülow-Lehnsby.

Nasze zasady

  • CEL: Doskonalenie środowiska architektonicznego w celu poprawy życia społecznego.

  • MISJA: Sprawiamy, że nieruchomości stają się lepsze. Osiągamy to poprzez łączenie świetnych pomysłów i solidnego doświadczenia z długoterminowym kapitałem i przedsiębiorczymi ludźmi.

  • KULTURA I WARTOŚCI: Jesteśmy rodziną zrzeszającą ludzi troskliwych, ciekawych świata, przedsiębiorczych i stale się uczących.

ZYSK Z MISJĄ

Każdego roku 10% zysku odkładamy w Funduszu N-Power, programie, którego celem jest wspieranie społecznej odpowiedzialności biznesu, często związanej z sektorem nieruchomości. Każdy członek zespołu NREP może zaproponować cel charytatywny, który Fundusz N-Power mógłby wspierać i gdy propozycja zostanie przyjęta, fundusz dofinansowuje dany cel, a członkowie zespołu mogą podejmować działania na rzecz projektu w godzinach pracy.

Fundusz N-Power jest między innymi partnerem Human Practice Foundation, który aktywnie angażuje się w prace zarządu tej organizacji, jak również w jej projekty. Wśród innych celów wspieranych przez Fundusz są mikropożyczki dla przedsiębiorców w Afryce oraz innowacyjny projekt UN Live, który popularyzuje Cele Zrównoważonego Rozwoju.

Ostatnio Fundusz N-Power dofinansował schronisko, które powstało z myślą o bezdomnej młodzieży w Kopenhadze oraz działalność społeczno-gospodarczą, która szkoli uzdolnionych imigrantów z zakresu data science i systemów opartych o sztuczną inteligencję.

HISTORIA W SKRÓCIE

Jak każdy dobry startup, NREP rozpoczął swą działalność w piwnicy. 15 lat temu Mikkel Bulow-Lehnsby i Rasmus Nørgaard postanowili wcielić w życie marzenie o biznesie i założyli firmę opartą na prostym, lecz mocnym założeniu, że nieruchomości są gotowe na zmianę.

Wkrótce dołączył do nich Rickard Dahlberg i razem stworzyli firmę pod nazwą ‘Nordic Real Estate Partners’, stając się inwestorami z misją, działającymi zgodnie ze swoim systemem wartości.

Dzisiaj NREP zatrudnia ponad 300 pracowników w sześciu krajach i zarządza ponad 2,5 milionem mkw. nieruchomości, a Mikkel, Rasmus i Rickard są nadal bardzo aktywnymi członkami rodziny NREP.