Wprowadzanie realnych zmian

Nieruchomości odgrywają kluczową rolę w życiu miejskim. Budynki to nie tylko cegła i zaprawa murarska, ale także miejsca, w których żyjemy, pracujemy i spędzamy wolny czas. To właśnie w nich przebywamy większość życia. Przyspieszające procesy urbanizacji powodują potrzebę budowy i optymalizacji nieruchomości, aby sprostać wymaganiom przyszłych miast. Kluczowe jest jednak to, aby robić to we właściwy sposób.

Miasta dynamicznie ewoluują, jednak ich rozwój wiąże się z licznymi problemami. 40 proc. światowych emisji dwutlenku węgla generują nieruchomości, narażając tym samym przyszłe pokolenia na niebezpieczeństwo. Ponadto, właściciele nieruchomości często traktują je jedynie jako aktywa, jednocześnie pomijając rzeczywiste potrzeby ludzi korzystających z tych budynków i ich otoczenia. Według nas te wyzwania są zbyt ważne, aby je ignorować.

 

Dlatego powołaliśmy do życia Nrep, inwestora w branży nieruchomości, którego misją jest rozwiązywanie realnych problemów i wprowadzanie trwałych zmian. Od ponad dekady inwestujemy z determinacją i w partnerstwie, dbając o to, aby nasz kapitał nie służył jedynie osiąganiu zysków, ale był dostosowany do naszych celów inwestycyjnych. Nasza misja polega na generowaniu rzeczywistych zmian w sektorze nieruchomości na rzecz ludzi i planety, opierając się na trzech filarach:

Dekarbonizacji na dużą skalę – aby przenieść naszą branżę z pozycji przyczyniającej się do największego wyzwania współczesnego pokolenia, do bycia częścią rozwiązania. Dzięki naszemu doświadczeniu w prowadzeniu innowacyjnych projektów i testowaniu sposobów eliminacji emisji dwutlenku węgla, wprowadzamy rozwiązania dekarbonizacyjne o charakterze komercyjnym. Przyśpieszamy tym samym zmiany w całej branży. Nasze zaangażowanie w proces dekarbonizacji jest priorytetowe, długoterminowe i rzeczywiste.

Inwestycji w nieruchomości, które zaspokajają potrzeby różnych grup interesariuszy. Tworzymy miejsca, w których studenci, rodziny i osoby starsze czują się swobodnie. Usprawniamy logistykę, aby ułatwić funkcjonowanie społeczności. Tworzymy miejsca pracy, które wspierają rozwój firm. Nasza strategia inwestycyjna opiera się na gruntownej znajomości branży oraz długofalowym podejściu do inwestowania kapitału, przy wykorzystaniu aktualnego potencjału rynku.

Lokalnej współpracy. Każdy kraj, miasto i społeczność są wyjątkowe, dlatego posiadamy regionalne zespoły, wyposażone w unikalną wiedzę o lokalnych potrzebach, interesariuszach i otoczeniu. By móc uwzględnić wszystkie aspekty dotyczące poszczególnych regionów, potrzebujemy holistycznego podejścia. Chcąc działać skutecznie, łączymy siły z partnerami, którzy mają podobną wizję przyszłości.

Działalność Nrep opiera się na bogatym doświadczeniu w realizacji projektów oraz zaufaniu lokalnych społeczności i inwestorów. Jesteśmy zespołem ludzi przedsiębiorczych, którzy pragną wprowadzać pozytywne zmiany. Kierujemy się zbiorem silnych wartości nordyckich, opartych na kulturze zaufania, odpowiedzialności i ciekawości.

0+

multidyscyplinarnych specjalistów

0

Aktywa wartości 18,6 mld euro

0

biura Nrep w 8 krajach

0

mkw. nieruchomości

  • „Zbudowaliśmy firmę inwestycyjną, która zobowiązała się do rozwiązywania rzeczywistych problemów i wprowadzenia trwałych zmian w sektorze nieruchomości. Jako lider transformacji, inwestujemy z przekonaniem i we współpracy z różnymi podmiotami już od ponad dekady. Nasz kapitał służy nie tylko osiąganiu zysków, ale także słusznemu celowi.”

    Rune Kock, CEO

Członek Urban Partners

Nrep jest członkiem Urban Partners, czyli grupy inwestycyjnej, która zamierza sprostać kluczowym wyzwaniom, przed którymi stoją aglomeracje. Dzięki integracji wiedzy z zakresu nieruchomości, kapitału prywatnego i inwestycyjnego oraz kredytowania, Urban Partners jest w stanie sprostać najważniejszym społecznym, ekonomicznym i środowiskowym wyzwaniom. Grupa posiada aktywa o wartości 21 mld euro grupa i inwestuje w firmy, technologie i rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy standardów życia w miastach.

Nrep współtworzy grupę Urban Partners wraz z:

2150 – firmą venture capital, którą wyróżnia misja inwestowania w projekty, przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju środowiska miejskiego.

Velo Capital – firmą, która w trosce o dobro swoich klientów, oferuje elastyczne rozwiązania kredytowe dla nieruchomości, pozwalając im skupić się na rozwijaniu portfela zrównoważonych aktywów.

Nasza strategia

  • CEL: Przyspieszenie realnych zmian w branży nieruchomości, które przyczynią się do poprawy życia ludzi oraz ochrony naszej planety.

  • KULTURA I WARTOŚCI: Jesteśmy organizacją zrzeszającą ludzi troskliwych, ciekawych świata, przedsiębiorczych i stale się uczących.

  • Misja: Inwestujemy w transformację branży nieruchomości oraz redukcję emisji dwutlenku węgla.

HISTORIA W SKRÓCIE

Jak każdy porządny startup, Nrep rozpoczął swą działalność w piwnicy. 15 lat temu Mikkel Bülow-Lehnsby i Rasmus Nørgaard postanowili podąrzać za swoim marzeniem o własnym biznesie i założyli firmę opartą na prostym, lecz mocnym założeniu, że nieruchomości są gotowe na zmianę.

Wkrótce dołączył do nich Rickard Dahlberg i razem stworzyli firmę pod nazwą ‘Nordic Real Estate Partners’, stając się inwestorami z misją i wartościami.

Obecnie Nrep posiada rozbudowany zespół ekspertów w siedmiu krajach i zarządza ponad 5,5 milionami mkw. nieruchomości zlokalizowanych w Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii i Polsce. Mikkel, Rasmus i Rickard pozostają aktywnymi członkami zespołu Nrep.