O NAS

ULEPSZAMY

PRZESTRZENIE MIEJSKIE

Miasta to dynamiczne, ciągle zmieniające się i złożone systemy. Już dziś są one domem dla większości ludności świata i odpowiadają za 70% globalnych emisji. Przewiduje się, że do 2050 r. populacja mieszkająca w miastach wzrośnie o prawie 3 miliardy osób. Oznacza to, że co miesiąc należałoby wybudować nowe miasto wielkości Nowego Jorku.

Przyszłość miast stoi przed wieloma wyzwaniami – środowiskowymi, społecznymi i ekonomicznymi. Musimy pilnie zmierzyć się z wyzwaniami dot. zmian klimatycznych, przystępności cenowej, konsumpcji i zdrowia, aby wspierać obszary miejskie w miarę ich rozwoju.

W NREP łączymy ludzi, kapitał i pomysły, szukając rozwiązań dla tego szerokiego spektrum wyzwań miejskich. Dzięki temu możemy długofalowo ulepszyć świat nieruchomości.

Zobacz JAK ZMIENIAMY BRANŻĘ NIERUCHOMOŚCI

NA CZELE ZMIAN

NREP powstał w 2005 r., bazując na prostym stwierdzeniu, że nieruchomości są największą kategorią produktów na świecie, gotową na zmiany. Pracujemy nad wprowadzeniem tych zmian z korzyścią dla klientów, społeczności i miast.

Zdecydowaliśmy się stanąć na czele zmian dążących do neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, zobowiązując się do dekarbonizacji naszego portfela nieruchomości już do 2028 roku – obejmującego zarówno węgiel operacyjny, jak i wbudowany

Od lat jesteśmy pionierem zrównoważonego rozwoju w środowisku zabudowanym. Stworzyliśmy pierwszy na świecie budynek wykonany w 100% z betonu pochodzącego z recyklingu, pierwszy na świecie głęboki odwiert geotermalny pozwalający zaoszczędzić 95% CO2, a obecnie realizujemy pierwszy na świecie projekt nieruchomości zgodny z wszystkimi 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Aby jeszcze bardziej przyspieszyć zieloną transformację, inwestujemy w zielone technologie, które pomogą zaoszczędzić gigatony emisji dwutlenku węgla. Przykłady naszych działań to technologia umożliwiająca wstrzykiwanie przetworzonego CO2 do świeżego betonu, model digital-twin, który pomaga zmniejszyć zużycie energii, oraz zastosowanie sztucznej inteligencji do optymalnego planowania budynków i obszarów miejskich juz na wczesnym etapie.

Wspieramy zrównoważoną transformację koncentrując się na zielonych rozwiązaniach finansowych oraz poprzez dalsze inwestycje w zielone rozwiązania wspierające ekosystem miejski.

Proste lekarstwo na poprawę sytuacji w miastach nie istnieje. Dlatego NREP inwestuje holistycznie w cały ekosystem miejski, aby miasta stały się lepsze, bardziej odporne, zrównoważone i sprawiedliwe dla przyszłych pokoleń.

0+

multidyscyplinarnych specjalistów

0

miliardów euro w aktywach

0

krajów, w których działają biura NREP

0

mln mkw. powierzchni nieruchomości

0

spółek technologicznych z naszym wsparciem

0

miliard EUR w kredytach

  • „Moją ambicją jest inspirowanie i pokazywanie aternatywnej drogi rozwoju. Współpracując ze wszystkimi interesariuszami, tworzymy rozwiązania lepsze dla świata.”

    Claus Mathisen, CEO

prywatna spółka, za którą stoi NOVO HOLDINGS

Głównym właścicielem NREP jest spółka Novo Holdings, w 100 proc. zależna od Novo Nordisk Foundation –  jednej z największych fundacji charytatywnych na świecie. Poza inwestycją w udziały NREP, Novo, wraz z funduszami emerytalnymi i innymi inwestorami instytucjonalnymi inwestuje także w poszczególne projekty NREP.

Zarządem NREP kieruje CEO Claus Mathisen. Na czele rady dyrektorów stoi Mikkel Bülow-Lehnsby.

Nasze zasady

  • CEL: Doskonalenie infrastruktury miejskiej w celu poprawy jakości życia.

  • KULTURA I WARTOŚCI: Jesteśmy organizacją zrzeszającą ludzi troskliwych, ciekawych świata, przedsiębiorczych i stale się uczących.

ZYSK Z MISJĄ

Każdego roku 10% zysku przekazujemy do Funduszu N-Power. Jest to program wspierający społeczną odpowiedzialność biznesu, w znacznej mierze związany z sektorem nieruchomości. Każdy członek zespołu NREP może zaproponować cel charytatywny, który Fundusz N-Power mógłby wspierać i gdy propozycja zostanie przyjęta, fundusz dofinansowuje go, a członkowie zespołu mogą podejmować działania na rzecz projektu w godzinach pracy.

N-Power Fund jest m.in. partnerem założycielem Human Practice Foundation. Aktywnie angażuje się w prace zarządu i projekty tej charytatywnej organizacji. Innymi projektami wspieranymi przez fundusz, o których warto wspomnieć, są mikropożyczki dla przedsiębiorców w Afryce czy innowacyjny projekt UN Live, wdrażający Cele Zrównoważonego Rozwoju do życia codziennego.

Fundusz N-Power zapewnił finansowanie schroniska dla bezdomnej młodzieży w Kopenhadze, a także wsparcie dla podmiotu społeczno – gospodarczego, który szkoli uzdolnionych imigrantów z zakresu data science i systemów opartych o sztuczną inteligencję.

HISTORIA W SKRÓCIE

Jak każdy porządny startup, NREP rozpoczął swą działalność w piwnicy. 15 lat temu Mikkel Bülow-Lehnsby i Rasmus Nørgaard postanowili podąrzać za swoim marzeniem o własnym biznesie i założyli firmę opartą na prostym, lecz mocnym założeniu, że nieruchomości są gotowe na zmianę.

Wkrótce dołączył do nich Rickard Dahlberg i razem stworzyli firmę pod nazwą ‘Nordic Real Estate Partners’, stając się inwestorami z misją i wartościami.

Obecnie NREP posiada rozbudowany zespół ekspertów w siedmiu krajach i zarządza ponad 5,5 milionami mkw. nieruchomości zlokalizowanych w Finlandii, Danii, Szwecji, Norwegii i Polsce. Mikkel, Rasmus i Rickard pozostają aktywnymi członkami zespołu NREP.