Czas zredukować emisję CO2 w nieruchomościach
Trudno przejść obojętnie wobec faktu, że ślad węglowy branży nieruchomości stanowi aż 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych. Rynek pilnie potrzebuje nowych metod budowania i zarządzania eksploatacją obiektów. Nrep podejmuje się wytyczania drogi, ale i nadawania tempa zmianom prowadzącym do tworzenia neutralnej dla środowiska branży nieruchomości.
Dostosowujemy nasze cele dotyczące redukcji emisji gazów cieplarnianych do wytycznych dla sektora budowlanego opracowanych przez The Science Based Targets initiative (SBTi). Dowiedz się więcej.
„Earth shots” prowadzące do dekarbonizacji
Określeniem „moonshot” w języku angielskim często nazywa się ambitne i potencjalnie przełomowe projekty, po których jednak nie można spodziewać się szybkich i jednoznacznych rezultatów. Nrep tymczasem rozpoczyna pracę nad trzema bardzo ambitnymi projektami, które choć są swego rodzaju eksperymentami, mają jasno wyznaczony cel – innowacje, które przysłużą się naszej planecie. Nazywamy je Earth shots.
Dzięki projektom „Earth Shots” Nrep pragnie znaleźć rozwiązania obniżające emisję dwutlenku węgla. W tym celu chcemy odkryć sposób budowania bardziej zrównoważonych obiektów na przykładzie „Earth Shots”, które zrealizujemy w trzech segmentach: logistycznym, mieszkaniowym i biurowym (modernizacja).
Ich celem jest przetestowanie innowacyjnych rozwiązań, które pomogą nam zrozumieć i dowiedzieć się więcej o dekarbonizacji w sektorze nieruchomości. Zdobyte doświadczenia zostaną wykorzystane w dalszych pracach dążących do dekarbonizacji naszego portfolio.
We wspomnianych projektach cały proces budowy i projektowania zostanie zmodernizowany – wykorzystamy najbardziej innowacyjne rozwiązania, które pomogą nam zdiagnozować i rozwiązać wszystkie problemy, które powodują zachwianie w bilansie CO2.
Nasza nieidealna podróż
Kluczowym elementem strategii Nrep jest dążenie do zrównoważonych rozwiązań, które mogą być rozwijane na większą skalę. Konsekwentnie staramy się przesuwać granice, aby budynki były bardziej przyjazne dla środowiska. Dzięki naszemu podejściu przetestowaliśmy i udoskonaliliśmy nasze metody, co zaowocowało innowacyjnymi osiągnięciami. Na przykład, zbudowaliśmy jedną z pierwszych na świecie konstrukcji wykonanych w całości z betonu pochodzącego w 100% z recyklingu.
Obecnie realizujemy zakrojony na szeroką skalę projekt nieruchomościowy, który będzie zgodny ze wszystkich 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Aby branża mogła się zmieniać, potrzebujemy współpracy. Musimy uczyć się od siebie nawzajem i dzielić błędami podczas tej nieperfekcyjnej podróży.