Technologie dla nieruchomości

TECHNOLOGIE PODNOSZĄCE JAKOŚĆ OBIEKTÓW

Nowe technologie, takie jak sztuczna inteligencja, pozwalają rozwiązywać problemy miast. Dzięki nim nieruchomości stają się bardziej ekologiczne i energooszczędne. Jednak przez całe lata w nieruchomościach brakowało innowacji, a mało która branża przeznacza mniej środków na badania i rozwój niż budownictwo.

Chcemy pozostawać liderem nowoczesnych technologii, które wywierają skalowalny, realny wpływ na środowisko budowlane. Wykorzystujemy technologię na dwa sposoby: stosujemy pionierskie technologie w naszych projektach i działalności, a także inwestujemy w firmy tworzące innowacje. W obu przypadkach dążymy do osiągnięcia wymiernego, pozytywnego skutku przy użyciu opłacalnych rozwiązań.

  • 2150

    Niedawno powołaliśmy do życia dedykowaną firmę venture capital „2150″, wspierającą potencjalne „gigacorny”, czyli firmy odnoszące sukcesy komercyjne, które mają potencjał, by zmniejszyć lub złagodzić emisję CO2 o gigatony.

Inwestujemy, by przyspieszyć zrównoważoną transformację

2150 odzwierciedla długotrwałe zaangażowanie NREP w proces przekształcania  środowiska budowlanego w bardziej ekologiczne, poprzez inwestowanie w technologie, które sprawią, że miasta będą bardziej odporne i zrównoważone. To przedsięwzięcie z zakresu technologii miejskich będzie koncentrować się na największych, nierozwiązanych dotąd problemach miast – począwszy od tego, jak są projektowane, budowane i zasilane, po sposób, w jaki ludzie żyją, pracują i jak dba się o ich potrzeby.

Pierwszą inwestycją jest CarbonCure. To firma z sektora czystych technologii, w którą 2150 zainwestowało wraz z Amazon’s Climate Pledge Fund i Breakthrough Energy Ventures, kierowanym przez Billa Gatesa. 2150 jest wspierany między innymi przez Chr. Augustinus Fabrikker, Novo Holdings i Vaekstfonden, część duńskiego Green Future Fund, a także przez kilku europejskich graczy na rynku nieruchomości, zarządzających ponad 16 milionami metrów kwadratowych.

Przykłady naszego zaangażowania

Jak posłużono się AI, by ulepszyć UN17 Village