DLS Bålsta

Pionierska logistyka

Aby umożliwić bardziej elastyczne i wydajne dostawy dla spółki zakupowo-logistycznej Dagab należącej do Axfood, budujemy największy obiekt logistyczny w krajach skandynawskich. Obiekt ten o wysokości 30 metrów i powierzchni 126000 mkw. jest unikalny w swojej złożoności i posiada w pełni zautomatyzowany system kompletowania zamówień w kilku strefach temperaturowych.

Efektywny i zrównoważony

Połączenie nowoczesnych parametrów i skali umożliwia firmie Dagab konsolidację sześciu centrów dystrybucyjnych w jedno, co pozwoli na szybsze i bardziej efektywne dostawy zarówno dla handlu detalicznego, jak i e-commerce.

Oprócz zautomatyzowanej przestrzeni logistycznej z chłodzonymi, chłodniczymi i umiarkowanymi strefami, w obiekcie znajdą się również powierzchnie biurowe.

Obiekt będzie certyfikowany zgodnie z BREEAM-SE, a kolejne inicjatywy proekologiczne obejmują ponowne wykorzystanie nadmiaru ciepła, optymalizację materiałów budowlanych oraz przygotowania do instalacji dużej dachowej elektrowni słonecznej.

Lokalizacja ma kluczowe znaczenie dla sprawnej logistyki. Obiekt jest strategicznie zlokalizowany w Bålsta, na północny zachód od Sztokholmu. Bliskość autostrady E18 i Sztokholmu sprawia, że jest to optymalna lokalizacja, dzięki której w ciągu godziny można dotrzeć do 3,5 miliona ludzi. Ponadto, bocznice kolejowe biegną aż do terenu zakładu, co ułatwi rozwój infrastruktury transportowej.

PODSUMOWANIE

  • Typ projektu: Zautomatyzowane centrum logistyczne wysokiego składowania

  • Lokalizacja: Bålsta, na północ od of Sztokholmu, Szwecja

  • Charakterystyka zrównoważenia środowiska: certyfikat BREEAM, ponowne wykorzystanie nadwyżki ciepła, optymalizacja materiałów i efektywny system pakowania pozwalający na optymalizację transportu. Przygotowania do umieszczenia paneli słonecznych na dachu.

  • Wymiary: 126000 mkw.

  • Wysokość: 30 m

  • Najemca: Dagab, firma zakupowo-logistyczna należąca do Axfood

  • Termin realizacji: 2023