Søren Rodian Olsen stanie na czele polskiego oddziału Logicenters, logistycznego ramienia skandynawskiej firmy Nrep

16 sierpnia, 2021

Tego lata swoją działalność w Polsce rozpoczęło Logicenters, marka należąca do Nrep. Logistyczne ramię skandynawskiego inwestora ma na celu wprowadzenie na rynek zrównoważonych obiektów magazynowych o nordyckim charakterze. Aby zrealizować tę wizję, do Nrep dołączył Søren Rodian Olsen, który objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Logicenters w Polsce. Søren ma bogate doświadczenie na polskim rynku nieruchomości zdobyte m.in. w firmie Cushman & Wakefield, gdzie pełnił funkcję dyrektora działu rynków kapitałowych.

Logicenters, marka logistyczna należąca do Nrep, już wkrótce wprowadzi na polski rynek sprawdzoną skandynawską koncepcję, która stawia najemcę w centrum uwagi, a także dostarczy wysokiej jakości obiekty z trwałymi i energooszczędnymi rozwiązaniami. Firma zamierza przeznaczyć na ten cel 250 mln euro do końca 2021 roku. Søren Rodian Olsen, stając na czele nowego biura Nrep w Warszawie, odegra wiodącą rolę w dalszej ekspansji firmy w sektorze logistycznym. Do czasu obsadzenia pozostałych, kluczowych stanowisk w warszawskim biurze, to Søren pozostanie głównym kontaktem dla całej grupy.

„Chciałbym serdecznie powitać Sørena w zespole Logicenters, jako pierwszą osobę, która została wybrana do rozwijania naszej koncepcji w Polsce. Søren wywodzi się z regionu nordyckiego, co oznacza, że rozumie, iż zrównoważony rozwój jest tematem, który odróżnia nas od wielu innych firm działających w części Europy Północnej. To, w połączeniu z jego wieloletnim doświadczeniem w pracy na polskim rynku nieruchomości, daje mi pewność, że jest on właściwą osobą do wzmocnienia obecności Logicenters w tym kraju i zapewnienia dalszego wzrostu całej firmy”, mówi Matthias Kettelhoit, CEO w Logicenters.

Ekspansja firmy odbywa się zgodnie ze strategią ESG i w duchu zrównoważonego rozwoju. Logicenters, wzorem centrów dystrybucyjnych w Szwecji, zamierza między innymi wyposażyć wszystkie magazyny w dachowe panele słoneczne, dając w ten sposób wyraz trosce o środowisko i zamiaru tworzenia wysokiej jakości obiektów przyszłości dla najemców. Ambicją Logicenters jest, aby w ciągu najbliższych 3 lat polskie portfolio logistyczne wzrosło z obecnych 130 000 m2 do około 1 000 000 m2.

‘’Udział w tworzeniu platformy Logicenters w Polsce jest dla mnie naprawdę ekscytującą szansą. Ekspansja Nrep na polskim rynku nieruchomości koncentruje się na najbardziej atrakcyjnych klasach aktywów logistycznych i mieszkaniowych, a rola lidera polskiego zespołu daje mi szansę na połączenie skandynawskich korzeni z doświadczeniem zawodowym zdobytym do tej pory w Polsce. Zainspirowani działaniem Logicenters na rynkach skandynawskich, chcemy dostarczać wysokiej jakości, zrównoważone rozwiązania, spełniające najwyższe oczekiwania naszych najemców’’ – mówi Søren Rodian Olsen, Dyrektor Zarządzający Logicenters w Polsce.

Nrep rozpoczął swoją ekspansję na polskim rynku od inwestycji w ponad 1,000 nowych mieszkań w centrum Warszawy, jak również od przejęcia i wycofania z giełdy polskiego dewelopera logistycznego, BIK S.A. Nrep planuje zainwestować w Polsce 500 milionów euro w logistykę i mieszkania, a do końca roku zatrudnić w polskim biurze zespół 8-10 osób.

Published: sierpień, 16 2021