Jens Stender dołącza do Nrep jako partner, aby pokierować programem rozwoju międzynarodowego

11 kwietnia, 2022

Obejmując stanowisko dyrektora rynków globalnych, Stender odpowiadać będzie za rozwój na nowych rynkach, a także kreowanie nowych linii biznesowych Nrep.

Wiodący skandynawski inwestor na rynku nieruchomości, Nrep, mianował Jensa Stendera na nowoutworzone stanowisko partnera i członka Executive Managment Team. Jako dyrektor rynków globalnych, Stender będzie odgrywał kluczową rolę w kierowaniu ambicjami Nrep w zakresie rozwoju – zarówno na poziomie geograficznym, jak i strategicznym – poszukując nowych rynków i linii biznesowych firmy, które są zgodne z jej misją rozwiązywania problemów w ekosystemie miejskim.

Początkowo Stender współpracował z Nrep w charakterze doradcy, wspierając budowanie doświadczonego zespołu, który poprowadził firmę venture capital „2150”, dedykowaną przyspieszeniu zrównoważonej transformacji środowiska zabudowanego. W nowej roli w Nrep, Stender zamierza wykorzystać swoje doświadczenie, aby wzmocnić ekspansję firmy na nowe rynki poza krajami nordyckimi i pomóc w realizacji jej Urban Vision poprzez koncentrację na nowych liniach biznesowych, obok tradycyjnych inwestycji w nieruchomości.

Stender przechodzi do Nrep z Egon Zehnder, globalnej firmy doradczej i executive search, gdzie przez 14 lat pełnił funkcję partnera, a następnie Global Co-Head of the Technology and Communications Practice. W oparciu o wieloletnie doświadczenie, doradzał wiodącym firmom technologicznym i cyfrowym, a także globalnym funduszom private equity i infrastrukturalnym, w podejmowaniu najważniejszych decyzji przywódczych. Doradzał przy powoływaniu dyrektorów generalnych, awansach na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla oraz w sprawach rozwoju zespołów i organizacji. Wcześniej zajmował stanowisko dyrektora generalnego i założyciela MFD Mobiles Fernsehen Deutschland GmbH w Niemczech, a także pracował jako szef działu fuzji i przejęć w debitel AG oraz jako prawnik specjalizujący się w fuzjach i przejęciach w kancelarii Linklaters w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Posiada tytuł doktora prawa oraz MBA London Business School.

Jens Stender, partner i dyrektor rynków globalnych w Nrep, powiedział: „Znając setki organizacji od wewnątrz, dołączam do Nrep ze świadomością, jak bardzo to miejsce wyróżnia się pod kątem inspirującej kultury, ambicji i celów. Mając za sobą karierę głęboko zakorzenioną w wartościach, w pełni podpisuję się pod filozofią rozwiązywania problemów Nrep. Zaintrygowała mnie ta szansa bezpośredniego wpłynięcia na pozytywną zmianę naszego środowiska, a tym samym naszej przyszłości, na lepsze.”

Claus Mathisen, dyrektor generalny Nrep, dodał:„Sukces Nrep wynika z odpowiedniego połączenia ludzi, kapitału i pomysłów, a nominacja Jensa jest tego odzwierciedleniem. Z wielką przyjemnością oficjalnie witamy Jensa na pokładzie; jestem przekonany, że jego niezrównane doświadczenie w budowaniu i kierowaniu światowej klasy zespołami pomoże zwiększyć ambicje rozwoju Nrep, ponieważ wchodzimy na nowe rynki i w nowe branże, które pozwalają nam aktywnie uczestniczyć w ulepszaniu ekosystemu miejskiego.”

Nominacja J. Stendera na stanowisko partnera zwiększa liczbę partnerów Nrep do 18 i jest następstwem niedawnej nominacji Heather Mulahasani, która będzie odpowiadać za inwestycje w przyległą infrastrukturę. Jens Stender dołącza do zespołu w kluczowym okresie ekspansji firmy, która w ciągu ostatniego roku powiększyła swój 525-osobowy zespół o ponad 200 osób w ośmiu krajach.

Nrep jest największym zarządcą inwestycji w nieruchomości w krajach skandynawskich, odpowiadającym za aktywa o wartości około 17 mld euro. Od dawna jest pionierem zrównoważonego rozwoju w nieruchomościach, który odgrywa kluczową rolę w jego strategii budowania wartości i zobowiązał się do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2028 roku bez stosowania kompensacji. Dotychczasowe inicjatywy firmy obejmują wykorzystanie ogrzewania geotermalnego, neutralnego pod względem emisji CO2, projekty takie jak pierwszy na świecie budynek wykonany w 100% z betonu pochodzącego z recyklingu oraz „UN17 Village”, pierwszy projekt na dużą skalę, który jest zgodny ze wszystkimi 17 Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Published: kwiecień, 11 2022