EBRD udzielił Nrep 58,9 mln zł finansowania

23 kwietnia, 2024

 

•  Wsparcie dotyczy pierwszego w Polsce konceptu Noli Studios, czyli colivingu zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie

•  To kolejny etap długoterminowego zaangażowania Nrep w dostarczanie nowoczesnych i dostępnych mieszkań dla różnych grup najemców

Podpisanie umowy nastąpiło po wcześniejszym zobowiązaniu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBRD) do udzielenia Nrep finansowania na rozwój portfolio mieszkaniowego w Polsce. 58,9 mln zł umożliwiło udostępnienie ponad 200 nowych lokali w Noli Mokotow, czyli alternatywnemu dla tradycyjnych mieszkań do wynajęcia konceptowi, oferującemu elastyczne warunki pobytu oraz hotelowe udogodnienia.

Noli Mokotow zlokalizowany jest przy ul. Postępu 24 w Warszawie. Oprócz w pełni wyposażonego studia, mieszkańcy otrzymują dostęp do ogólnodostępnych przestrzeni stworzonych do relaksu, pracy oraz integracji z innymi mieszkańcami. W ramach projektu dostępne są m.in. wspólna kuchnia, siłownia oraz przestrzeń coworkingowa. Budynek otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Więcej informacji na temat projektu Noli Mokotow dostępnych jest na stronie internetowej: https://nolistudios.pl/pl

Nrep aktywnie inwestuje w Polsce, zarówno w segmencie logistycznym, jak i mieszkaniowym. Na polskim rynku wynajmu mieszkań oferuje w pełni umeblowane, nowoczesne apartamenty, które są dostępne dla różnych grup najemców.

EBRD jest wiodącym inwestorem instytucjonalnym w Polsce. Od początku swojej działalności w 1991 r. zainwestował w Polsce ponad 14 mld euro w 519 projektów. W ubiegłym roku inwestycje w tym kraju opiewały na rekordową kwotę 1,3 mld euro.