Tingbjerg

Nowe życie dzielnicy o niskich dochodach

Niektóre dzielnice mogą rozwijać się w niekorzystny sposób: większość mieszkańców znajduje się w trudnej sytuacji materialnej, poziom edukacji jest poniżej średniej, a odsetek przestępczości i bezrobocia rośnie. Pomimo wielu swoich zalet, piękna dzielnica Tingbjerg w Kopenhadze stała się takim obszarem. Zaledwie osiem kilometrów od Placu Ratuszowego, w 2500 mieszkaniach żyje 6500 osób.

W ścisłej współpracy z dwoma lokalnymi firmami budownictwa społecznego, SAB i fsb, oraz władzami miasta Kopenhagi, Nrep realizuje budowę 1000 nowych mieszkań, głównie domów szeregowych, przyczyniając się do rozwoju tej dzielnicy w pożądanym kierunku.

Obejrzyj film, w którym dyrektor ds. rozwoju miasta i były burmistrz Kopenhagi, Jens Kramer Mikkelsen, przedstawia wizję dla Tingbjerg.

WIZJA LEPSZEGO ŻYCIA

Wizja polega na stworzeniu zróżnicowanego, prężnie rozwijającego się sąsiedztwa, które przyciągnie mieszkańców, gotowych aktywnie zaangażować się w życie dzielnicy.

Ściśle współpracujemy z ekspertami i architektami, aby stworzyć domy szeregowe, jak również nowe obiekty na świeżym powietrzu, które wpasują się w istniejące otoczenie.

Wspólnie z samorządem pracujemy również nad rozwojem lokalnej infrastruktury, ośrodka opieki dziennej, szkoły publicznej i lokalnych sklepów.

Tingbjerg, pierwotnie zaprojektowany przez jednego ze znanych duńskich architektów, Steena Eilera Rasmussena, składa się z domów mieszkalnych wykonanych z wysokiej jakości materiałów. Jego ideą było stworzenie atrakcyjnej alternatywy wobec lokali w starszej części miasta, w postaci tanich mieszkań w zielonym otoczeniu, blisko centrum, dla mieszkańców z klasy pracującej.

Urzeczywistniając tę wizję, Nrep zamierza zaoferować w Tingbjerg domy szeregowe po bardzo przystępnej cenie. Jednocześnie będziemy analizować profile potencjalnych nabywców, aby upewnić się, że przybywają oni do Tingbjerg z chęcią zaangażowania się w rozwój tej tętniącej życiem dzielnicy.

PODSUMOWANIE

  • Typ projektu: Rozbudowa miasta

  • Lokalizacja: Tingbjerg, Kopenhaga, Dania

  • Charakterystyka zrównoważonego rozwoju: Złoty certyfikat DGNB

  • Wielkość: 1000 nowych mieszkań – miks domów szeregowych, mieszkań oraz obiektów użyteczności publicznej

  • Planowany termin realizacji: 2021-2027

  • Inwestor: Nrep

  • Wykonawca: HusCompagniet (domy szeregowe)

  • Architekci: SLA, Vandkunsten, Lendager