The Tunnel Factory

Nowy poziom rozwoju miasta

Inwestycja The Tunnel Factory pozwoliła nam przenieść rozbudowę miasta na zupełnie nowy poziom. Jej rozmiar i wygląd stanowią monumentalną pamiątkę przemysłowej przeszłości Portu Północnego.

Przekształcimy 19 000 metrów kwadratowych byłej fabryki prefabrykatów Øresund Tunnel w wielofunkcyjną przestrzeń o powierzchni 70 000 metrów kwadratowych, otoczoną 12 hektarami miejskiej przyrody, w której ludzie będą mogli pracować, mieszkać, bawić się, doświadczać, jeść, dzielić się i angażować w życie sąsiedzkie.

Sześć wątków

W Tunnel Factory będzie się przeplatać sześć podstawowych wątków obecnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, wspólnie tworząc ekosystem dzielnicy.

KULTURA I SZTUKA

Tętniące życiem centrum kulturalne z atelier, pracowniami kreatywnymi, przestrzeniami do organizacji imprez i alternatywnymi konceptami handlowymi. 

BUDOWANIE I INNOWACJA

Przestrzenie biurowe i laboratoryjne, tworzące przyszłość zrównoważonego rozwoju miejskiego. Współdzielone i elastyczne obiekty użyteczności publicznej.

MIESZKANIE I EDUKACJA

Miejsce zamieszkania dla 1000 studentów, połączone z różnorodnym ekosystemem, w którym studenci mogą się uczyć oraz rozwijać zawodowo i społecznie.

RZEMIOSŁO I PRACOWNIE

Unikalne przestrzenie dla twórców i rzemieślników, z możliwością łączenia produkcji z butikami i showroomami.

ZABAWA I WARSZTATY

Przyjazne przestrzenie i urozmaicone tereny rekreacyjne, zachęcające do twórczej zabawy i przygody, dedykowane wszystkim grupom wiekowym.

GASTRONOMIA I PRODUKCJA

Restauracje, targi żywności, edukatorzy i producenci, promujący w innowacyjny sposób dobrą, zdrową i wytwarzaną ze świadomością klimatyczną żywność.

Największy projekt urbanistyczny w krajach nordyckich

Od obszaru o statusie portu po miejski ekosystem niezależnych społeczności, wysp i kanałów – Kopenhaski Port Północny o powierzchni miliona metrów kwadratowych jest największym i najbardziej ambitnym projektem przebudowy miejskiej w Skandynawii.

W ciągu najbliższych 40 lat w Porcie Północnym powstanie zupełnie nowa dzielnica Kopenhagi, określana mianem „Zrównoważonego Miasta Przyszłości”, w której będzie mieszkać 40 000 osób, a pracować drugie tyle. Tunnel Factory stanie się ikonicznym obiektem w środku nowej dzielnicy.

PODSUMOWANIE

  • Projekt: Rozbudowa miasta

  • Lokalizacja: Port Północny, Kopenhaga, Dania

  • Wielkość: Jeden z największych budynków w Danii, powierzchnia 70 000 mkw  – 261 metrów długości, 125 metrów szerokości i 24 metry wysokości

  • Właściciele: Nrep, By & Havn, UNIONKUL

  • Architekci: Arcgency, Dorte Mandrup, SLA

  • Planowany termin realizacji: 2026